Güneş Paneli Sistemi Nasıl Çalışır?

İşte bir ev güneş enerjisi tesisatının nasıl çalıştığına dair bir örnek. İlk olarak, güneş ışığı çatıya bir güneş paneline vurur. Paneller, enerjiyi invertere akan DC akımına çevirir. Evirici, elektriği DC'den AC'ye çevirir; bu sayede evinize güç vermek için kullanabilirsiniz.

Fotonlar bir güneş hücresine çarptığında, elektronlarını atomlarından ayırırlar. İletkenler bir hücrenin pozitif ve negatif taraflarına bağlanırsa, bir elektrik devresi oluşturur. Elektronlar böyle bir devreden geçtiğinde elektrik üretirler. Birden çok hücre bir güneş paneli oluşturur ve bir güneş dizisi oluşturmak için çoklu paneller (modüller) birlikte bağlanabilir. Yerleştirebileceğiniz daha fazla panel, daha fazla enerji üretmeyi bekleyebilirsiniz.

Oldukça basit ve temiz ve her zaman daha verimli ve uygun fiyatlıdır.

Kazancım Nedir?

Tipik bir şebekeye bağlı PV sistemi, yoğun gündüz saatlerinde, bir müşterinin ihtiyaç duyduğu enerjiden daha fazla enerji üretir, böylece fazla enerji, başka yerlerde kullanılmak üzere şebekeye geri gönderilir. Müşteri üretilen aşırı enerji için kredi alır ve bu krediyi gece veya bulutlu günlerde kullanabilir. Şebekeden alınan enerjiye kıyasla gönderilen enerjiyi kaydeder

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.

Bize Ulaşın

Ağcalı Mah. Adil Erdem Beyazıt Caddesi Gümüşkemer Sitesi C Blok No 107/A
Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ

telefon+90 344 502 16 88

email info@ekinoxenerji.com


google-harita